Dashboard
Live & Results
Upcoming
To-do
Tourns
Invites
Captains
News
Mitre 10 Cup
Go ad-free  

Mitre 10 Cup Fixtures

Round 1
No. Group Teams Details
1 North Harbour29 - 43 Canterbury
Fri 11 Sep 19:05 (local)
North Harbour Stadium, Albany
2 Waikato53 - 28 Wellington
Sat 12 Sep 14:05 (local)
Waikato Stadium, Hamilton
3 Otago6 - 38 Auckland
Sat 12 Sep 16:35 (local)
Forsyth Barr Stadium, Dunedin
4 Counties Manukau24 - 41 Tasman
Sat 12 Sep 19:05 (local)
Navigation Homes Stadium, Pukekohe
5 Northland43 - 26 Manawatu
Sun 13 Sep 14:05 (local)
Northland Events Centre, Whangarai
6 Taranaki36 - 29 Bay of Plenty
Sun 13 Sep 14:05 (local)
TET Stadium & Events Centre, Inglewood
7 Southland16 - 10 Hawke's Bay
Sun 13 Sep 16:35 (local)
Rugby Park, Invercargill
Round 2
No. Group Teams Details
8 Tasman54 - 21 Northland
Fri 18 Sep 19:05 (local)
Lansdowne Park, Blenheim
9 Waikato41 - 19 North Harbour
Sat 19 Sep 14:05 (local)
Waikato Stadium, Hamilton
10 Canterbury22 - 23 Taranaki
Sat 19 Sep 16:35 (local)
Orangetheory Stadium, Christchurch
11 Bay of Plenty17 - 14 Southland
Sat 19 Sep 19:05 (local)
Rotorua Stadium, Rotorua
12 Hawke's Bay31 - 17 Counties Manukau
Sun 20 Sep 14:05 (local)
McLean Park, Napier
13 Manawatu25 - 36 Otago
Sun 20 Sep 14:05 (local)
Central Energy Trust Arena, Palmerston North
14 Auckland21 - 39 Wellington
Sun 20 Sep 16:35 (local)
Eden Park, Auckland
Round 3
No. Group Teams Details
15 Wellington32 - 10 Bay of Plenty
Fri 25 Sep 19:05 (local)
Sky Stadium, Wellington
16 Tasman34 - 17 Waikato
Sat 26 Sep 14:05 (local)
Trafalgar Park, Nelson
17 Southland11 - 10 North Harbour
Sat 26 Sep 16:35 (local)
Rugby Park, Invercargill
18 Hawke's Bay20 - 19 Canterbury
Sat 26 Sep 19:05 (local)
McLean Park, Napier
19 Auckland50 - 12 Manawatu
Sun 27 Sep 14:05 (local)
Eden Park, Auckland
20 Taranaki19 - 30 Otago
Sun 27 Sep 14:05 (local)
TET Stadium & Events Centre, Inglewood
21 Counties Manukau15 - 24 Northland
Sun 27 Sep 16:35 (local)
Navigation Homes Stadium, Pukekohe
Round 4
No. Group Teams Details
22 Bay of Plenty16 - 20 Auckland
Fri 2 Oct 19:05 (local)
Rotorua Stadium, Rotorua
23 Counties Manukau36 - 30 Manawatu
Sat 3 Oct 14:05 (local)
Navigation Homes Stadium, Pukekohe
24 Northland35 - 25 Taranaki
Sat 3 Oct 16:35 (local)
Northland Events Centre, Whangarai
25 Canterbury31 - 26 Wellington
Sat 3 Oct 19:05 (local)
Orangetheory Stadium, Christchurch
26 North Harbour40 - 24 Tasman
Sun 4 Oct 14:05 (local)
North Harbour Stadium, Albany
27 Southland9 - 10 Waikato
Sun 4 Oct 14:05 (local)
Rugby Park, Invercargill
28 Otago9 - 28 Hawke's Bay
Sun 4 Oct 16:35 (local)
Forsyth Barr Stadium, Dunedin
Round 5
No. Group Teams Details
29 Manawatu10 - 34 Canterbury
Fri 9 Oct 19:05 (local)
Central Energy Trust Arena, Palmerston North
30 Taranaki28 - 29 Auckland
Sat 10 Oct 14:05 (local)
TET Stadium & Events Centre, Inglewood
31 North Harbour46 - 10 Hawke's Bay
Sat 10 Oct 14:05 (local)
North Harbour Stadium, Albany
32 Wellington34 - 35 Otago
Sat 10 Oct 16:35 (local)
Sky Stadium, Wellington
33 Waikato36 - 13 Counties Manukau
Sat 10 Oct 19:05 (local)
Waikato Stadium, Hamilton
34 Tasman33 - 7 Bay of Plenty
Sun 11 Oct 13:15 (local)
Trafalgar Park, Nelson
35 Northland18 - 14 Southland
Sun 11 Oct 13:15 (local)
Northland Events Centre, Whangarai
Round 6
No. Group Teams Details
36 Hawke's Bay33 - 17 Northland
Fri 16 Oct 19:05 (local)
McLean Park, Napier
37 Manawatu35 - 53 Bay of Plenty
Sat 17 Oct 14:05 (local)
Central Energy Trust Arena, Palmerston North
38 Wellington25 - 20 North Harbour
Sat 17 Oct 14:05 (local)
Sky Stadium, Wellington
39 Auckland31 - 10 Tasman
Sat 17 Oct 16:35 (local)
Eden Park, Auckland
40 Southland9 - 17 Taranaki
Sat 17 Oct 19:05 (local)
Rugby Park, Invercargill
41 Canterbury15 - 16 Waikato
Sun 18 Oct 13:15 (local)
Orangetheory Stadium, Christchurch
42 Otago40 - 22 Counties Manukau
Sun 18 Oct 13:15 (local)
Forsyth Barr Stadium, Dunedin
Round 7
No. Group Teams Details
43 Otago30 - 7 Northland
Fri 23 Oct 19:05 (local)
Forsyth Barr Stadium, Dunedin
44 Bay of Plenty44 - 8 Canterbury
Sat 24 Oct 14:05 (local)
Forsyth Barr Stadium, Dunedin
45 Hawke's Bay47 - 12 Manawatu
Sat 24 Oct 16:35 (local)
McLean Park, Napier
46 North Harbour23 - 22 Auckland
Sat 24 Oct 19:05 (local)
North Harbour Stadium, Albany
47 Tasman47 - 10 Southland
Sun 25 Oct 14:05 (local)
Trafalgar Park, Nelson
48 Counties Manukau20 - 53 Wellington
Sun 25 Oct 14:05 (local)
Navigation Homes Stadium, Pukekohe
49 Waikato27 - 20 Taranaki
Sun 25 Oct 16:35 (local)
Waikato Stadium, Hamilton
Round 8
No. Group Teams Details
50 Canterbury16 - 23 Otago
Fri 30 Oct 19:05 (local)
Orangetheory Stadium, Christchurch
51 Wellington3 - 19 Tasman
Sat 31 Oct 14:05 (local)
Sky Stadium, Wellington
52 Northland8 - 24 North Harbour
Sat 31 Oct 16:35 (local)
Northland Events Centre, Whangarai
53 Auckland31 - 10 Waikato
Sat 31 Oct 19:05 (local)
Eden Park, Auckland
54 Manawatu24 - 12 Southland
Sun 1 Nov 14:05 (local)
Manfeild, Feilding
55 Bay of Plenty22 - 17 Hawke's Bay
Sun 1 Nov 14:05 (local)
Tauranga Domain, Tauranga
56 Taranaki27 - 31 Counties Manukau
Sun 1 Nov 16:35 (local)
TET Stadium & Events Centre, Inglewood
Round 9
No. Group Teams Details
57 Southland32 - 15 Otago
Fri 6 Nov 19:05 (local)
Rugby Park, Invercargill
58 Auckland24 - 20 Northland
Sat 7 Nov 14:05 (local)
Eden Park, Auckland
59 North Harbour32 - 5 Counties Manukau
Sat 7 Nov 16:35 (local)
North Harbour Stadium, Albany
60 Tasman0 - 29 Canterbury
Sat 7 Nov 19:05 (local)
Lansdowne Park, Blenheim
61 Hawke's Bay34 - 18 Wellington
Sun 8 Nov 14:05 (local)
McLean Park, Napier
62 Waikato30 - 33 Bay of Plenty
Sun 8 Nov 14:05 (local)
Waikato Stadium, Hamilton
63 Manawatu19 - 35 Taranaki
Sun 8 Nov 16:35 (local)
Manfeild, Feilding
Round 10
No. Group Teams Details
64 Counties Manukau25 - 17 Southland
Fri 13 Nov 19:05 (local)
Navigation Homes Stadium, Pukekohe
65 Northland28 - 17 Waikato
Sat 14 Nov 14:05 (local)
Kaikohe Rugby Club, Kaikohe
66 Wellington31 - 5 Manawatu
Sat 14 Nov 14:05 (local)
Sky Stadium, Wellington
67 Otago20 - 26 Tasman
Sat 14 Nov 16:35 (local)
Forsyth Barr Stadium, Dunedin
68 Bay of Plenty37 - 33 North Harbour
Sun 15 Nov 14:05 (local)
Tauranga Domain, Tauranga
69 Taranaki33 - 34 Hawke's Bay
Sun 15 Nov 14:05 (local)
TET Stadium & Events Centre, Inglewood
70 Canterbury34 - 33 Auckland
Sun 15 Nov 16:35 (local)
Orangetheory Stadium, Christchurch
Semi Finals
No. Group Teams Details
71 Otago19 - 32 Northland
Fri 20 Nov 19:05 (local)
Forsyth Barr Stadium, Dunedin
72 Auckland23 - 18 Waikato
Sat 21 Nov 14:05 (local)
Eden Park, Auckland
73 Hawke's Bay59 - 23 Taranaki
Sat 21 Nov 16:35 (local)
McLean Park, Napier
74 Tasman19 - 10 Bay of Plenty
Sat 21 Nov 19:05 (local)
Trafalgar Park, Nelson
Finals
No. Group Teams Details
75 Hawke's Bay36 - 24 Northland
Fri 27 Nov 19:05 (local)
McLean Park, Napier
76 Auckland12 - 13 Tasman
Sat 28 Nov 18:35 (local)
Eden Park, Auckland