T20 Blast Fixtures
Round 1 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
No. | Group | Teams | Details | ||||
Central Group | Gloucestershire | Northants Steelbacks | Thu 27 Aug 14:00 (local) Bristol County Ground, Bristol |
||||
South Group | Essex Eagles | Middlesex | Thu 27 Aug 14:00 (local) County Ground, Chelmsford, Chelmsford |
||||
South Group | Kent Spitfires | Hampshire | Thu 27 Aug 14:00 (local) St Lawrence Ground, Canterbury |
||||
North Group | Durham Jets | Lancashire Lightning | Thu 27 Aug 14:30 (local) Riverside Ground, Chester-le-Street |
||||
Central Group | Glamorgan | Worcestershire Rapids | Thu 27 Aug 18:30 (local) Sophia Gardens, Cardiff |
||||
North Group | Derbyshire Falcons | Leicestershire Foxes | Thu 27 Aug 18:30 (local) Grace Road, Leicester |
||||
North Group | Yorkshire Vikings | Notts Outlaws | Thu 27 Aug 18:35 (local) Headingley, Leeds |
||||
South Group | Sussex Sharks | Surrey | Fri 28 Aug 14:00 (local) County Ground, Hove, Hove |
||||
Central Group | Birmingham Bears | Somerset | Fri 28 Aug 18:30 (local) Edgbaston, Birmingham |
||||
Round 2 | |||||||
No. | Group | Teams | Details | ||||
Central Group | Worcestershire Rapids | Northants Steelbacks | Sat 29 Aug 13:00 (local) New Road, Worcester |
||||
Central Group | Gloucestershire | Glamorgan | Sat 29 Aug 14:00 (local) Bristol County Ground, Bristol |
||||
North Group | Durham Jets | Notts Outlaws | Sat 29 Aug 14:00 (local) Riverside Ground, Chester-le-Street |
||||
North Group | Leicestershire Foxes | Lancashire Lightning | Sat 29 Aug 14:00 (local) Grace Road, Leicester |
||||
South Group | Middlesex | Kent Spitfires | Sat 29 Aug 14:00 (local) Lord's, London |
||||
Central Group | Glamorgan | Birmingham Bears | Sun 30 Aug 14:00 (local) Sophia Gardens, Cardiff |
||||
Central Group | Northants Steelbacks | Somerset | Sun 30 Aug 14:00 (local) County Ground, Northampton, Northampton |
||||
North Group | Yorkshire Vikings | Derbyshire Falcons | Sun 30 Aug 14:00 (local) Headingley, Leeds |
||||
South Group | Surrey | Essex Eagles | Sun 30 Aug 14:00 (local) Kennington Oval, London |
||||
South Group | Sussex Sharks | Hampshire | Sun 30 Aug 14:00 (local) County Ground, Hove, Hove |
||||
Central Group | Worcestershire Rapids | Gloucestershire | Mon 31 Aug 13:00 (local) New Road, Worcester |
||||
North Group | Leicestershire Foxes | Durham Jets | Mon 31 Aug 13:05 (local) Headingley, Leeds |
||||
North Group | Notts Outlaws | Yorkshire Vikings | Mon 31 Aug 14:00 (local) Trent Bridge, Nottingham |
||||
North Group | Derbyshire Falcons | Lancashire Lightning | Mon 31 Aug 18:35 (local) Headingley, Leeds |
||||
Round 3 | |||||||
No. | Group | Teams | Details | ||||
South Group | Essex Eagles | Hampshire | Tue 1 Sep 14:00 (local) County Ground, Chelmsford, Chelmsford |
||||
South Group | Kent Spitfires | Surrey | Tue 1 Sep 14:00 (local) St Lawrence Ground, Canterbury |
||||
South Group | Middlesex | Sussex Sharks | Tue 1 Sep 18:15 (local) Lord's, London |
||||
Central Group | Northants Steelbacks | Birmingham Bears | Tue 1 Sep 18:30 (local) County Ground, Northampton, Northampton |
||||
Central Group | Somerset | Glamorgan | Tue 1 Sep 18:30 (local) Taunton County Ground, Taunton |
||||
North Group | Lancashire Lightning | Notts Outlaws | Wed 2 Sep 14:30 (local) Aigburth Cricket Club, Liverpool |
||||
North Group | Derbyshire Falcons | Durham Jets | Wed 2 Sep 18:30 (local) Riverside Ground, Chester-le-Street |
||||
North Group | Yorkshire Vikings | Leicestershire Foxes | Wed 2 Sep 18:30 (local) Headingley, Leeds |
||||
Central Group | Birmingham Bears | Gloucestershire | Wed 2 Sep 18:35 (local) Edgbaston, Birmingham |
||||
Central Group | Worcestershire Rapids | Somerset | Thu 3 Sep 13:05 (local) Edgbaston, Birmingham |
||||
South Group | Sussex Sharks | Kent Spitfires | Thu 3 Sep 14:00 (local) County Ground, Hove, Hove |
||||
South Group | Middlesex | Essex Eagles | Thu 3 Sep 18:15 (local) Lord's, London |
||||
South Group | Surrey | Hampshire | Thu 3 Sep 18:30 (local) Kennington Oval, London |
||||
Central Group | Northants Steelbacks | Glamorgan | Thu 3 Sep 18:35 (local) Edgbaston, Birmingham |
||||
Round 4 | |||||||
No. | Group | Teams | Details | ||||
Central Group | Gloucestershire | Worcestershire Rapids | Fri 4 Sep 14:00 (local) Bristol County Ground, Bristol |
||||
North Group | Lancashire Lightning | Derbyshire Falcons | Fri 4 Sep 14:30 (local) Aigburth Cricket Club, Liverpool |
||||
North Group | Notts Outlaws | Leicestershire Foxes | Fri 4 Sep 18:00 (local) Trent Bridge, Nottingham |
||||
North Group | Durham Jets | Yorkshire Vikings | Fri 4 Sep 18:30 (local) Riverside Ground, Chester-le-Street |
||||
Central Group | Somerset | Birmingham Bears | Fri 4 Sep 18:30 (local) Taunton County Ground, Taunton |
||||
South Group | Essex Eagles | Kent Spitfires | Sat 5 Sep 13:05 (local) Kennington Oval, London |
||||
South Group | Surrey | Middlesex | Sat 5 Sep 18:35 (local) Kennington Oval, London |
||||
Round 5 | |||||||
No. | Group | Teams | Details | ||||
South Group | Hampshire | Sussex Sharks | Thu 10 Sep 18:35 (local) The Ageas Bowl, Southampton |
||||
South Group | Essex Eagles | Surrey | Fri 11 Sep 14:00 (local) County Ground, Chelmsford, Chelmsford |
||||
Central Group | Northants Steelbacks | Gloucestershire | Fri 11 Sep 14:30 (local) County Ground, Northampton, Northampton |
||||
North Group | Notts Outlaws | Lancashire Lightning | Fri 11 Sep 18:00 (local) Trent Bridge, Nottingham |
||||
Central Group | Birmingham Bears | Glamorgan | Fri 11 Sep 18:30 (local) Edgbaston, Birmingham |
||||
North Group | Durham Jets | Derbyshire Falcons | Fri 11 Sep 18:30 (local) Riverside Ground, Chester-le-Street |
||||
North Group | Leicestershire Foxes | Yorkshire Vikings | Fri 11 Sep 18:30 (local) Grace Road, Leicester |
||||
Central Group | Somerset | Worcestershire Rapids | Fri 11 Sep 18:30 (local) Taunton County Ground, Taunton |
||||
South Group | Kent Spitfires | Sussex Sharks | Sat 12 Sep 14:00 (local) St Lawrence Ground, Canterbury |
||||
South Group | Middlesex | Hampshire | Sat 12 Sep 14:00 (local) Lord's, London |
||||
Central Group | Worcestershire Rapids | Birmingham Bears | Sun 13 Sep 13:00 (local) New Road, Worcester |
||||
North Group | Derbyshire Falcons | Notts Outlaws | Sun 13 Sep 14:00 (local) Trent Bridge, Nottingham |
||||
North Group | Durham Jets | Leicestershire Foxes | Sun 13 Sep 14:00 (local) Riverside Ground, Chester-le-Street |
||||
Central Group | Glamorgan | Northants Steelbacks | Sun 13 Sep 14:00 (local) Sophia Gardens, Cardiff |
||||
Central Group | Somerset | Gloucestershire | Sun 13 Sep 14:00 (local) Taunton County Ground, Taunton |
||||
Round 6 | |||||||
No. | Group | Teams | Details | ||||
South Group | Hampshire | Kent Spitfires | Mon 14 Sep 14:00 (local) The Ageas Bowl, Southampton |
||||
South Group | Sussex Sharks | Essex Eagles | Mon 14 Sep 14:00 (local) County Ground, Hove, Hove |
||||
South Group | Middlesex | Surrey | Mon 14 Sep 18:15 (local) Lord's, London |
||||
North Group | Yorkshire Vikings | Lancashire Lightning | Mon 14 Sep 18:30 (local) Headingley, Leeds |
||||
Central Group | Gloucestershire | Birmingham Bears | Tue 15 Sep 14:00 (local) Bristol County Ground, Bristol |
||||
North Group | Leicestershire Foxes | Derbyshire Falcons | Tue 15 Sep 18:30 (local) Grace Road, Leicester |
||||
Central Group | Northants Steelbacks | Worcestershire Rapids | Tue 15 Sep 18:30 (local) County Ground, Northampton, Northampton |
||||
South Group | Hampshire | Essex Eagles | Wed 16 Sep 14:00 (local) The Ageas Bowl, Southampton |
||||
South Group | Kent Spitfires | Middlesex | Wed 16 Sep 14:00 (local) St Lawrence Ground, Canterbury |
||||
Central Group | Glamorgan | Somerset | Wed 16 Sep 18:30 (local) Sophia Gardens, Cardiff |
||||
South Group | Surrey | Sussex Sharks | Wed 16 Sep 18:30 (local) Kennington Oval, London |
||||
North Group | Yorkshire Vikings | Durham Jets | Wed 16 Sep 18:30 (local) Headingley, Leeds |
||||
North Group | Notts Outlaws | Derbyshire Falcons | Thu 17 Sep 18:00 (local) Trent Bridge, Nottingham |
||||
North Group | Lancashire Lightning | Yorkshire Vikings | Thu 17 Sep 18:35 (local) Old Trafford, Manchester |
||||
Round 7 | |||||||
No. | Group | Teams | Details | ||||
South Group | Hampshire | Surrey | Fri 18 Sep 14:00 (local) The Ageas Bowl, Southampton |
||||
South Group | Kent Spitfires | Essex Eagles | Fri 18 Sep 14:00 (local) St Lawrence Ground, Canterbury |
||||
South Group | Sussex Sharks | Middlesex | Fri 18 Sep 14:00 (local) County Ground, Hove, Hove |
||||
North Group | Lancashire Lightning | Durham Jets | Fri 18 Sep 16:00 (local) Old Trafford, Manchester |
||||
North Group | Leicestershire Foxes | Notts Outlaws | Fri 18 Sep 17:00 (local) Grace Road, Leicester |
||||
Central Group | Somerset | Northants Steelbacks | Fri 18 Sep 17:00 (local) Taunton County Ground, Taunton |
||||
Central Group | Birmingham Bears | Worcestershire Rapids | Fri 18 Sep 18:30 (local) Edgbaston, Birmingham |
||||
Central Group | Glamorgan | Gloucestershire | Fri 18 Sep 18:30 (local) Sophia Gardens, Cardiff |
||||
Central Group | Birmingham Bears | Northants Steelbacks | Sun 20 Sep 13:00 (local) Edgbaston, Birmingham |
||||
North Group | Derbyshire Falcons | Yorkshire Vikings | Sun 20 Sep 13:00 (local) Headingley, Leeds |
||||
South Group | Essex Eagles | Sussex Sharks | Sun 20 Sep 13:00 (local) County Ground, Chelmsford, Chelmsford |
||||
Central Group | Gloucestershire | Somerset | Sun 20 Sep 13:00 (local) Bristol County Ground, Bristol |
||||
South Group | Hampshire | Middlesex | Sun 20 Sep 13:00 (local) The Ageas Bowl, Southampton |
||||
North Group | Lancashire Lightning | Leicestershire Foxes | Sun 20 Sep 13:00 (local) Old Trafford, Manchester |
||||
North Group | Notts Outlaws | Durham Jets | Sun 20 Sep 13:00 (local) Trent Bridge, Nottingham |
||||
South Group | Surrey | Kent Spitfires | Sun 20 Sep 13:00 (local) Kennington Oval, London |
||||
Central Group | Worcestershire Rapids | Glamorgan | Sun 20 Sep 13:00 (local) New Road, Worcester |
||||
Quarter Finals | |||||||
No. | Group | Teams | Details | ||||
South Group | Surrey | Kent Spitfires | Thu 1 Oct 13:00 (local) Kennington Oval, London |
||||
South Group | Sussex Sharks | Lancashire Lightning | Thu 1 Oct 13:00 (local) County Ground, Hove, Hove |
||||
Central Group | Gloucestershire | Northants Steelbacks | Thu 1 Oct 14:00 (local) Bristol County Ground, Bristol |
||||
North Group | Notts Outlaws | Leicestershire Foxes | Thu 1 Oct 18:00 (local) Trent Bridge, Nottingham |
||||
Semis and Final | |||||||
No. | Group | Teams | Details | ||||
South Group | Surrey | Gloucestershire | Sun 4 Oct 11:00 (local) Edgbaston, Birmingham |
||||
North Group | Notts Outlaws | Lancashire Lightning | Sun 4 Oct 17:10 (local) Edgbaston, Birmingham |
||||
South Group | Surrey | Notts Outlaws | Sun 4 Oct 19:30 (local) Edgbaston, Birmingham |