Ram Slam T20 Challenge Fixtures
Round 1 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
No. | Group | Teams | Details | ||||
Warriors | Knights | Fri 10 Nov 18:00 (local) St George's Park, Port Elizabeth |
|||||
Cape Cobras | Dolphins | Sun 12 Nov 12:00 (local) SuperSport Park, Centurion |
|||||
Titans | Lions | Sun 12 Nov 16:00 (local) SuperSport Park, Centurion |
|||||
Round 2 | |||||||
No. | Group | Teams | Details | ||||
Knights | Titans | Wed 15 Nov 18:00 (local) Kimberley Oval, Kimberley |
|||||
Warriors | Titans | Fri 17 Nov 18:00 (local) Buffalo Park, East London |
|||||
Lions | Cape Cobras | Fri 17 Nov 18:00 (local) Wanderers, Johannesburg |
|||||
Dolphins | Knights | Fri 17 Nov 18:00 (local) Kingsmead, Durban |
|||||
Round 3 | |||||||
No. | Group | Teams | Details | ||||
Lions | Dolphins | Sun 19 Nov 14:30 (local) Senwes Park, Potchefstroom |
|||||
Titans | Cape Cobras | Sun 19 Nov 14:30 (local) SuperSport Park, Centurion |
|||||
Round 4 | |||||||
No. | Group | Teams | Details | ||||
Dolphins | Warriors | Wed 22 Nov 18:00 (local) Kingsmead, Durban |
|||||
Cape Cobras | Lions | Fri 24 Nov 18:00 (local) Boland Park, Paarl |
|||||
Knights | Warriors | Fri 24 Nov 18:00 (local) Mangaung Park, Bloemfontein |
|||||
Titans | Dolphins | Fri 24 Nov 18:00 (local) Willowmore Park, Benoni |
|||||
Round 5 | |||||||
No. | Group | Teams | Details | ||||
Warriors | Lions | Sun 26 Nov 12:00 (local) Newlands Cricket, Cape Town |
|||||
Cape Cobras | Knights | Sun 26 Nov 16:00 (local) Newlands Cricket, Cape Town |
|||||
Round 6 | |||||||
No. | Group | Teams | Details | ||||
Lions | Titans | Wed 29 Nov 18:00 (local) Wanderers, Johannesburg |
|||||
Cape Cobras | Warriors | Wed 29 Nov 18:00 (local) Boland Park, Paarl |
|||||
Round 7 | |||||||
No. | Group | Teams | Details | ||||
Dolphins | Cape Cobras | Fri 1 Dec 18:00 (local) Kingsmead, Durban |
|||||
Knights | Lions | Fri 1 Dec 18:00 (local) Mangaung Park, Bloemfontein |
|||||
Titans | Warriors | Fri 1 Dec 18:00 (local) Willowmore Park, Benoni |
|||||
Round 8 | |||||||
No. | Group | Teams | Details | ||||
Titans | Knights | Sun 3 Dec 12:00 (local) St George's Park, Port Elizabeth |
|||||
Warriors | Dolphins | Sun 3 Dec 16:00 (local) St George's Park, Port Elizabeth |
|||||
Round 9 | |||||||
No. | Group | Teams | Details | ||||
Dolphins | Lions | Wed 6 Dec 18:00 (local) Kingsmead, Durban |
|||||
Knights | Cape Cobras | Wed 6 Dec 18:00 (local) Kimberley Oval, Kimberley |
|||||
Round 10 | |||||||
No. | Group | Teams | Details | ||||
Cape Cobras | Titans | Fri 8 Dec 18:00 (local) Newlands Cricket, Cape Town |
|||||
Lions | Warriors | Fri 8 Dec 18:00 (local) Senwes Park, Potchefstroom |
|||||
Knights | Dolphins | Fri 8 Dec 18:00 (local) Mangaung Park, Bloemfontein |
|||||
Round 11 | |||||||
No. | Group | Teams | Details | ||||
Dolphins | Titans | Sun 10 Dec 14:30 (local) Kingsmead, Durban |
|||||
Warriors | Cape Cobras | Sun 10 Dec 14:30 (local) Buffalo Park, East London |
|||||
Lions | Knights | Sun 10 Dec 14:30 (local) Wanderers, Johannesburg |
|||||
Semi Finals | |||||||
No. | Group | Teams | Details | ||||
Titans | Warriors | Wed 13 Dec 18:00 (local) SuperSport Park, Centurion |
|||||
Dolphins | Cape Cobras | Thu 14 Dec 18:00 (local) Kingsmead, Durban |
|||||
Final | |||||||
No. | Group | Teams | Details | ||||
Titans | Dolphins | Sat 16 Dec 18:00 (local) SuperSport Park, Centurion |